RELSCHIPPERS, woensdag 10.01.2018
Dolle pret gisteravond in Muziekcentrum Kinky Star. Tot twee maal toe. De avond startte met de feestelijke uitreiking van de lokale Academy Awards. Prijzen, onderscheidingen en collectieve schouderklopjes bij de vleet voor de Kinky-medewerkers die het voorbije jaar kleurden. Al dan niet als plooier, kuiser of zatlap van het jaar. Een ceremonie protocollaire die met een buslading vette bulderlachpartijen werd overgoten. Begeleid door de KS all stars band. Kortom: the good times were a – rollin’.
De avond werd afgesloten werd met een concert van het West-Vlaamse pretpunk-collectief ‘Relschippers’. Formule: het Vlaamse lichte lied van een punkrock-outfit voorzien. En daar verder vooral niet al te zwaarwichtig over wezen. Qua zinnen verzetten na een lange werkdag was dit op zijn plaats.

Accordeon!
Niets dan ‘klassiekers’ passeerden de revue: ‘Ik wil je’, ‘Zeg eens meisje’ en ‘Saragossa’ van het icoon Jimmy Frey kregen het meeste bijval. Waarom ook niet. Ook 21st century punks hebben recht op hun schlager-polonaise. Met ‘Take My Love’, het enige Engelstalige (nouja) nummer, de werd afgesloten na een klein uur rucksichtlos rammen op volume 11.
De Relschippers brachten een heerlijk antidotum mee voor de azijnpisserij van alledag. Indien niet geschikt voor dagelijks gebruik dan wel uiterst effectief wanneer noodzakelijk. Zoiets. Nooit gedacht dat we ‘Laat de zon in je hart’ ooit voluit zouden intikken op deze blog. Anyway, leuk, Saragossa!
Setlist 10/01:
01. Ik wil je
02. Het is een nacht
03. Zeg eens meisje
04. Diep zo diep
05. Saragossa
06. Soldiers of love
07. Anne
08. Als een leeuw in een kooi
09. Accordeon
10. Laat de zon in je hart
11. Allereerste keer
Bis:
12. Take My Love
Meer foto’s:
Meer Schippers: Facebook