Vier jaar hebben we er op moeten wachten maar sinds eergisteren ligt ie eindelijk in de rekken; ‘Physical Violence Is The Least Of My Priorities’, de nieuwe ‘Kapitan Korsakov’. De opvolger van het uitstekende ‘Stuff and Such’ (2012, KKK). We begrijpen, ruim vier jaar datum, trouwens nog steeds niet waarom het bloedstollend catchy ‘Cancer’ (het vierde nummer van dat album) geen hit werd.
Gedane zaken nemen echter geen keer en al helemaal niet vier jaar na de onnoemelijke feiten. ‘Kapitan Korsakov’ anno 2016 is niet geheel inwisselbaar met de formatie van vier jaar geleden. Drummer Jonas Vandenbossche werd achter de vellen vervangen door de alomtegenwoordige duvel-doet-al van de Belgische noise scene Bert Minnaert a.k.a. Sigfried Burroughs. Ook bekend van zijn goede werken bij ‘Onmens’, ‘Glin Fraktion’, ‘The K.’ en ‘Blaegger’. “Daar kan je gerust mee naar de oorlog” moet frontman Pieter-Paul Devos (‘Raketkanon’) hardop gedacht hebben en hij heeft gelijk gekregen.
Het nieuwe album, geproduceerd door levende legende Steve Albini, mag vast en zeker het predikaat ‘gevarieerd’ claimen. Wie gaat voor een negenvoudige variatie op hetzelfde noise-thema komt sowieso bedrogen uit. De experimenteerdrang die op het vorige album al stevig de kop kwam opsteken wordt nu helemaal de vrije baan gegeven. Bepaalde verwachtingen zijn er nu eenmaal om niet ingelost te worden. Waarvoor hulde. Voorspelbaarheid is voor weermannen en -vrouwen.
Het resultaat; stevige lappen meedogenloze noiserock in combinatie met een vileine ballad (jawel), een voorzichtige uitstap richting rootsrock plus dingen die doen denken aan die andere kapiteitn, ‘Capt. Beefheart’, en aan de onvolprezen’Evil Superstars’. Zowat alles wordt er aan gedaan om de luisteraar om de tuin te leiden of op zijn minst niet op zijn/haar gemak te stellen. Dat prettige ongemak kwam het meest onze richting uit bij de eerste beluistering van ‘Rabid Ghawazi Shuffle’, zeven minuten sonic madness die verrassend verslavend werkt, en van ‘Strobo Stripper’.
Geen haken en ogen; het brede spectrum van perspectieven en invloeden verhindert niet dat de plaat behoorlijk homogeen klinkt, met dank aan de rechttoe-rechtaan productie van Albini. ‘Physical Violence Is The Least Of My Priorities’ is een bevreemdende maar tegelijk zeer geslaagde rondleiding in de bizarre leefwereld van ‘Kapitan Korsakov’. Dit smaakt naar (veel) meer. Te beluisteren en te koop via de links hieronder.
‘Kapitan Korsakov’ stelt het nieuwe album voor in de Handelsbeurs op zaterdag 26 november. Support: de fantastische garagepunkbende ‘Mind Rays’. Een avontuurlijk avondje om naar uit te kijken dus.Niet-te-missen. Tickets 15€ in vvk, 18€ aan de kassa. Tickets via Democrazy.be.
————————————————————-
‘Physical Violence Is The Least Of My Priorities’
Album, KKK records
Release: 04.11.2016
- Caramelle
- Suicide Limp
- Spitting Over the Edge Together
- Rabid Ghawazi Shuffle
- Hearts Too Hard
- Strobo Stripper
- Pussy Scars
- Midnight Gardens
- Very Friendly Fire
————————————————————-
Kapitan Korsakov is:
- Pieter-Paul Devos / vocals / guitar
- Pieter Van Mullem / bass
- Sigfried Burroughs / drums
Meer informatie: facebook soundcloud KK website