Gentse Feesten 2016 **** donderdag 22/07
30 000 Monkies live @ Muziekcentrum Kinky Star
Dag 8 van de Feesten in Muziekcentrum Kinky Star stond integraal in het teken van platenhuis ‘Consouling Sounds’ dat – één oververhitte avond lang – de programmatie mocht verzorgen. Het immer luidruchtige huis van vertrouwen, woonachtig en werkzaam in de Baudelostraat, zond drie fijne bands uit die de Vlasmarkt vrijdagnacht even zoveel keer fors deden daveren op de onderhand ondergezeken grondvesten.
De Limburgers van ‘30000 Monkies’ openden de festiviteiten en maakten meteen een verpletterend goede indruk met hun merkwaardige mix van sludge, doom en noise. Merkwaardig, bevreemdend maar hoogst effectief. Klinkt als een supergroep met leden van Butthole Surfers, Lightening Bolt en Melvins in de rangen. Bassist Igor was vrijdag aan zijn laatste Monkies optreden toe. Zijn mede-apen deden er werkelijk alles aan om hem op memorabele wijze uitgeleide te doen.
De playlist bevatte hoofdzakelijk materiaal van het recent verschenen ‘I ate myself to grow twice as big’. Met ‘Coproliet’ werd de toon door de mannen uit Beringen gezet en die was – geheel in de lijn van de verwachtingen – bikkelhard. Allerminst ééndimensioneel gebeuk want ruimte voor variatie – check de tempo- en andere wissels tijdens ‘Melaena’ – en de nodige gekte onder de vorm van absurdistische vocals. ‘Hard, loud, suave and loco’ jawel.
Het ziedende ‘Mountainesque’, het nummer had van ‘Onmens’ kunnen zijn, was een hoogtepunt en tijdens de zinderende finale ‘Batteram’, de zwanenzang voor Igor, ging het dak van het hevig transpirerende huis er finaal af. De pannen lagen al enige tijd op de Vlasmarkt. Fascinerend concert van een formidabele band. Of een formidabel concert van een fascinerende band. Anyway, onvergetelijk.
Setlist 22/07
01. Intro
02. Coproliet
03. Melaena
04. Coccinelle
05. Wanxxx
06. Apollo 10
07. Imperial Staches
08. Mountainesque
09. Batteram